Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Barclay Shield GF 26 Mar 22
27 Mar 22
Riverside
7/164 N Bragg 92  A Fotinopoulos 3/21 Z Pett 2/44
def Heidelberg
9/162(cc) J Whitcher 38  LA Money 2/25 CM Salm 2/27 D Mills 2/49
Eltham Central Park 
B Grade SF 12 Mar 22 Banyule
4/124 MJ Hannan 33* DA Kennedy 31  M Ryan 2/21
def Heidelberg
9/122(cc) M Favrin 40 P Hannah 28  TD Elmer 2/14 TC Hall 2/15
Beverley Road Reserve (Beverley Oval (West)) 
F2 Grade GF 19 Mar 22
20 Mar 22
Bundoora United
9/104 C Willis 31  CS Bedi 2/16 S Byrne 2/24
def by Heidelberg
7/111(cc) A Chamberlain 39*  J Thomas 2/11 R Smith 2/28
N.J Telfer Reserve 
G5 Grade PF 13 Mar 22
14 Mar 22
Heidelberg
106 S Pratt 30  J Muggivan 3/9 O Smith 2/10 ZS Gilday 2/11 S Broughton 2/21
def by Mernda
9/162(cc) EL Frawley 53 K Marshall 50*  S Papagianis 3/37 J Thomas 2/14
Warringal Park 
Vets A 7 27 Feb 22 Heidelberg A
def Rosebank A
Warringal Park 
Renegades Girls DV- Level 1 11 9 Mar 22 Heidelberg
7/102  
def by Research Eltham Collegians
7/124(cc)  A Lewis 2/12
Warringal Park 
U10 Red Banyule 10 2 Mar 22 Greensborough
v Heidelberg
Elder Street Reserve 
U16 Red Banyule/Whittlesea/Nillumbik PF 11 Mar 22
16 Mar 22
Lower Eltham
8/81 O Deylen 40*  S Papagianis 2/7 H Brazzale 2/9 R Fealy 2/17
def Heidelberg 2
5/77(cc) J Papagianis 37*  
Eltham Lower Park (Oval 2 - South) 
U16 White - Banyule/Whittlesea/Nillumbik 3 3 Dec 21 Lower Eltham
6/68(cc) J Lynch 32  
def by Heidelberg
4/105(cc) S Papagianis 31* R Splatt 28  J Lynch 3/5
Eltham Lower Park (Oval 1 - North) 
U14 Teal (1) 9 25 Feb 22 Heidelberg
69  T Logan 4/12
def by Diamond Creek
3/148(cc) E Hardman 44* J Leeson 30*  D Carson 2/21
Banyule Flats Reserve (Oval #1 South) 
U14 Red - Banyule GF 18 Mar 22
20 Mar 22
Bundoora United
9/86 A Mittal 42*  A Hall 2/9
def by Heidelberg
6/93(cc) L Cincotta 35 NC Bennett 25  M Goldsworthy 2/12
Loyola Reserve 
U12 Blue PF 11 Mar 22
16 Mar 22
Epping
5/117(cc) A Chopra 37* A Sidhu 25*  
def Heidelberg
7/98(cc) H Stone 29*  
Epping Recreation Reserve (Oval #2 West) 
U12 Red Banyule/Nillumbik SF 4 Mar 22
6 Mar 22
Diamond Creek Cricket Club
5/89(cc) K Sadowy 26*  PW Lamers 2/17
def Heidelberg
55  J Koolstra 3/4
Coventry Oval 
North Region Senior T20 3 14 Dec 21 Heidelberg
5/129(cc) Z Pett 32 R Blackmore-Moore 28 J Smith 25  LD Ingram 2/17
def by Banyule
6/150(cc) NP Murray 54 AS Cheema 43  J Whitcher 2/15 C Kostakis 2/23
Warringal Park 
U16 White - Banyule/Whittlesea/Nillumbik 3 3 Dec 21 Plenty Cricket Club
def by Heidelberg
Plenty Park 
iEGC Stage 1 Spirit Summer Grade 7 16 Mar 22 Blackburn
13/99(cc)  R Lawson 2/13
def by Heidelberg
7/103(cc)  
Morton Park (Oval 1 - East)